RYAN našiel domov v Prahe

list-gallery

TOP ADOPCIA odchod môjho osudom skúšaného RYANA do nového domova do Prahy. Po troch operáciách prednej labky sa naňho usmialo šťastie...mladá slečna sa nezľakla jeho hendykepu, nezľakla sa ani potrebného rehabilitačného cvičenia, ktoré mu pomôže začať labku používať.
Nedá mi aj tu poďakovať sa MVDr. Hluchému z chirurgickej a ortopedickej kliniky UVL, ktorý sa nevzdal ani pri tretej zlomenine lakťa a snažil sa labku zachrániť a spraviť všetko pre to, aby o ňu milovaný Rianko neprišiel

Pôvodný príbeh

2.marec 2016
RYAN- môj milovaný anjelik je po náročnej, asi 4-hodinovej operácii obidvoch lakťov-predných labiek. Jedna -pravá bude v poriadku. Druhá je v rukách Božích. Doktor Božský-MVDr. Hluchý, ktorý má zlaté ruky, spravil všetko, čo bolo v jeho silách. Zafixoval aj ľavý kĺb, ale prognóza je neistá. Všetko záleží od Ryana a jeho telíčka, ako zabojuje.
RYAN je statočný psíček. Dokázal to aj svojou trpezlivosťou, keď do nemocnice UVL bol prijatý v pondelok poobede. Prespal tam a ráno ho pán doktor operoval ako prvého. Ale nepustil ho "domov"...maličký ostal na klinike až do dnešného popoludnia. Keď som prišla a našla ho pokojne spinkať v klietke, kde ho zohrievalo teplé červené svetlo, a keď som sa mu prihovorila, slzy mi vytryskli od šťastia...ako sa veľmi potešil. Až sadol na zadoček a vítal ma-opäť ako surikata :)
Cesta z nemocnice bola pokojná, ako keby vedel, že pán doktor mu nariadil celý mesiac kľudový režim...uložil sa vedľa mňa na sedadle a spinkal. Ďalšiu kontrolu máme už v pondelok.
Ďakujem za skvelé a vysoko kvalitné krmivo pre Ryanka od firmy HUSSE, ďakujem, Jaroslav Gavaľa Sú ušité je presne naňho.

Nevedela som, ako vykryjem zaplatenie operácie n UVL... ale....ĎAKUJEM OZ Psia duša, že na moje požiadanie súhlasilo a podujalo sa pomôcť. Ak myslíte, že by ste vedeli prispieť na operáciu, pošlite peniažky na ich účet.
POZNÁMKA: RYAN !!

IBAN: SK55 1100 0000 0026 2271 1607
ĎAKUJEM VÁM

http://www.psiadusa.sk/ako-pomoct/

24.február 2016

Už som sa vyplakala...
Ale až potom, ako sme spolu prežili dnešný deň
Deň s kým?
Deň s ním...
... s mojím dnešným najkrajším slniečkom, so stelesnenou láskou, s nevinným a s toľko už skúšaným statočným šteniatkom ...
RYAN...také dostal meno...aj keď pre mňa ostane navždy SANY.
Tá fotka z asanačky mi zlomila srdce.
Malé šteniatko so srdiečkovým paplónikom za mrežami . Hrozné! Moje prvé myšlienky? Kto ho poslal do neistoty? Kto ho "zbalil" a takto poslal do studeného koterca??
Ale to boli otázky, ktoré ma trápili len pár sekúnd. Dôležitejšia otázka bola: ČO ĎALEJ?
Tu je však len jediná odpoveď...ZOBRAŤ a POMôCŤ mu...
Vychudnuté, ustráchané maličké šteniatko som prevzala do náručia a zamilovala sa. Nevadilo, že bol špinavý, olepený smolou a smrdel. Nie, nevadilo mi ani, že bude piškať po dlážke. Z jeho očí som cítila, že ma žiada o pomoc, že ma potrebuje.
A jeho prosba bola opodstatnená...RYAN má zlomené obe predné labky....
Zistila som, keď som ho postavila na dlážku, že nie je v poriadku, že predné labky neposlúchajú tak, ako by mali, že sa dvíha na zadoček a sedí ako surikata, že skôr sa plazí, ako dvíha na nôžky...MVDr. Hluchý na UVL ho dôkladne vyšetril. Aký je záver? RYAN má staršie zlomeniny lakťov oboch predných labiek. Predpokladá, že musel spadnúť z výšky a labky si zlomiť naraz, silným nárazom po dopade. Zranenia boli neliečené pár týždňov!!
MVDr. Hluchý maličkého objednal na komplikovanú operáciu na pondelok, 29.2.
Potešilo ma, že maličký má nádej na uzdravenie.
RYAN má 3 mesiace, má 3,5 kg a našiel sa špagátom priviazaný o strom na sídlisku Ťahanovce v Košiciach 24.2.2016
Nálezcovia zavolali odchytovú službu a psíka odovzdali...
Aký bol jeho život do dnešného dňa? Nechávam na vašu fantáziu...
Aký bude odo dneška, závisí v prvom rade odomňa. A to mi verte, že už dnes som u sľúbila len domov snov...

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.