O nás


Milí priatelia !
Vitajte na stránke občianskeho združenia PSY ULICE, o.z. !


Opustených, nešťastných a nechcených psíkov je v košických uliciach stále viac. 
Sú to PSY ULICE a všetky hľadajú pomoc u nás - ľudí! Lebo sami si pomôcť nedokážu. Nástrahy, ktoré na ne číhajú na každom ich kroku, sú nekonečné. A tie psy sú im denne vystavené také bezbranné, unavené, dezorientované, hladné, často choré a slabé, veľakrát týrané.

Preto sme tu my, dobrovoľníci, členovia občianskeho združenia PSY ULICE, aby sme im podali prvú pomoc. Pracujeme v tejto oblasti už od roku 2016. Máme za sebou takmer 1000 zachránených psíkov. Náš elán a odhodlanie neutíchajú ani dnes.
Sme pripravení pomáhať! Pomáhať spoločne s Vami! Lebo bez Vás v takej veľkej miere pomáhať nedokážeme. Naše psy totiž nežijú v útulkovom koterci, ale v rodine, u Vás, v dočasnej domácej opatere.

Nástrahy, ktoré na ne číhajú na každom ich kroku, sú nekonečné. A tie psy sú im vystavené bezbranné, unavené, dezorientované, hladné, často krát choré a slabé, veľakrát týrané.

Preto sú tu dobrovoľníci, členovia občianskeho združenia PSY ULICE, aby podali prvú pomoc. Pracujú v tejto oblasti už od roku 2016 a majú za sebou takmer 1000 zachránených psíkov. Ich elán a odhodlanie neutíchajú ani dnes. Sú pripravení pomáhať. Pomáhať spoločne s Vami. Lebo bez Vás v takej miere pomáhať nedokážu. Psy ktoré zastrešujú totiž nežijú v útulkovom koterci, ale v rodine, u Vás, v dočasnej domácej opatere.

Od tohto momentu - keď sa dostanú z ulice, sú v úplnom bezpečí, s víziou nájdenia nového dobrého domova. Sú opatrené a je im dopriate to, čo možno nikdy v živote nezažili. Sú v prvom rade veterinárne prehliadnuté, ošetrené, okúpané, zbavené vonkajších a vnútorných parazitov, nakŕmené a umiestnené do dočasnej opatery. Adaptujú sa, socializujú, učia sa mnohým novým veciam, liečia, silnejú, rastú do krásy, naberajú odvahu, sebaistotu… a čakajú na svoj domov.  Niektorí majú šťastie a ponuka na domov príde v priebehu niekoľkých týždňov. Niektorí čakajú aj roky. 

Hlavný cieľ občianského združenia je nasledujúci:

Cieľom občianskeho združenia PSY ULICE, o.z. je poskytovať pomoc zvieratám opusteným vlastníkom, prioritne psom, ktoré sa ocitnú na ulici... citát zo Stanov PSY ULICE, o.z.


Spolu dokážeme viac
 -  Lucia Findrová,  Annamaria Banz a Erika Čorbová (†)- zakladateľky občianskeho združenia PSY ULICE, o.z.

Prispieť na psíkov môžete zaslaním finančného príspevku:
Názov účtu: PSY ULICE, o.z.
Číslo účtu vo formáte IBAN: SK9683300000002201011688
BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX
- pre priateľov z ČR: SK1483300000002201011709

PayPal účet: psyulice@gmail.com

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.