Ako pomôcť

Dočasná opatera

      Dočasná opatera (DO)
        alebo tzv. „dočaska“

- znamená, že si opustené zvieratko  vezmete dočasne k sebe domov. Na čas potrebný pre nájdenie trvalého domova, alebo aspoň kým mu zabezpečíme ďalšiu dočasnú opateru u niekoho iného. Keďže naše OZ Psy ulice poskytuje prvú pomoc zvieratám na ulici, no zároveň nevlastníme žiaden útulok, je takáto forma pomoci od Vás pre nás kľúčová. Spočíva nielen v samotnej starostlivosti o zvieratko, ale aj v pravidelnom poskytovaní aktuálnych informácií o ňom. Tieto sú následne veľmi dôležité pre nájdenie tej správnej adoptívnej rodinky. Náklady na základnú starostlivosť o Vášho "dočasného" domáceho miláčika hradí OZ Psy ulice. 
Máme vytvorenú sieť „dočaskárov“a budeme veľmi radi, keď v nej budeme môcť privítať aj Vás. 

 

Adopcia

Ak ste si niektoré z našich zvieratiek zamilovali, môžete si ho adoptovať. Dôležité je, aby ste poznali všetky známe informácie o Vami vybranom zvieratku a mali vytvorené vhodné podmienky pre jeho prijatie do svojej rodinky. Venujte dostatok času Vášmu zoznámeniu s týmto zvieratkom, aby ste vedeli objektívne zhodnotiť všetky aspekty týkajúce sa starostlivosti a života s novým členom rodiny.
Naše zvieratká si už vo svojom živote opustenie, smútok a bezradnosť zažili a my naozaj nechceme, aby si tým museli prechádzať znova. Preto ich adoptívnu rodinu vyberáme veľmi dôkladne. Aby každé zvieratko našlo trvalý, šťastný a milujúci domov.

 

Virtuálna adopcia

Ak sa Vám niektorý z našich psíkov páči a chceli by ste sa aktívne podieľať na jeho ďalšom osude, no nemôžete si ho adoptovať, je tu fantastická možnosť ako pomôcť práve jemu - VIRTUÁLNA ADOPCIA !

Táto pomoc je buď jednorátová alebo pravidelná, materiálna alebo finančná a je smerovaná konkrétnemu psíkovi, podľa Vašej preferencie.
Finančný príspevok môže byž využitý spôsobom, ktorý sami určíte - napr.: zakúpenie krmiva (granule, konzervy, výživové doplnky,...), príspevok na veterinárne ošetrenie (zákrok, ošetrenie, antiparazitiká,...), zakúpenie základnej výbavy (obojok, vodítko/postroj, misky, šampón,...), psia kúpeľňa, úprava srsti,...

V prípade, že Vás osud niektorého z našich psíkov chytil za srdce a chceli by ste mu pomôcť práve takouto formou, prosím napíšte nám na psyulice@gmail.com, alebo použite kontaktný formulár na našej stránke. Do predmetu správy napíšte "virtuálna adopcia".

ĎAKUJEME, že pomáhate!


 

Materiálna pomoc

Srdečne ĎAKUJEME aj za Vašu materiálnu pomoc - krmivo, vodítka, obojky, deky, plachty, matrace, pelechy, kabátiky, misky, lieky a iné. Napíšte alebo zatelefonujte nám a my Vám povieme, kam je možné tieto dary doručiť. 

Finančná pomoc

Pomôcť zvieratkám v núdzi môžete aj jednorazovým alebo opakovaným finančným príspevkom. Účet občianskeho združenia Psy ulice je vedený v EUR vo Fio banke. Zároveň budeme veľmi radi, ak nám napíšete email/sms správu/zatelefonujete a podáte tak spätnú väzbu, z ktorej sa dozvieme, čím sme Vás oslovili. Môžte taktiež týmto spôsobom upresniť, ako by mal byť Váš príspevok použitý, pokiaľ o tom máte konkrétnu predstavu (pozrite tiež článok - "Virtuálna adopcia").

Prispieť na psíkov môžete zaslaním finančného príspevku:
Názov účtu: PSY ULICE, o.z.
Číslo účtu vo formáte IBAN: SK9683300000002201011688
BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX

PyaPay účet psyulice@gmail.com

ĎAKUJEME

 

Dobrovoľníctvo

OZ Psy ulice vzniklo síce len nedávno, ale nie sme v tejto oblasti žiadny začiatočníci. Za sebou máme roky práce a stovky zachránených zvieracích životov a pred sebou veľké plány. Rozbehnúť projekty zamerané predovšetkým na osvetu, vzdelávanie a prevenciu nárastu počtu opustených zvierat na ulici. A možno práve tu je priestor - priestor kde by ste nám mohli pomôcť práve Vy. Potrebujeme šikovných a nadšených ľudí, ktorí sú schopní prijať istú zodpovednosť a pomôcť s organizovaním besied, šírením osvety, prípravou propagačných a edukatívnych materiálov, písaním projektov, roznášaním letákov, prevozom zvieratiek...
Ak Vás táto ponuka oslovila, prosím napíšte nám na psyulice@gmail.com alebo použite kontaktný formulár na našej stránke. Do predmetu správy napíšte "dobrovoľníctvo"

ĎAKUJEME 

 

Na našej stránke používame Cookies. Slúžia na skvalitnenie služieb a štatistiky návštevnosti.